1. Senų baldų atnaujinimas su perdažymu
Viskas prasideda nuo seno, bet tvirto baldų paviršiaus – spintos, stalo ar kėdžių. Naudokite pigius matinio efekto akrilinius dažus, kurie lengvai dengiasi ir greitai džiūsta. Pora sluoksnių – ir jūsų senas baldas įgauna naują gyvybę bei spalvą, derančią prie interjero spalvų paletės.
2. Tekstilės atnaujinimas – pagalvėlės ir užuolaidos
Tekstilės detalės keičia erdvės nuotaiką. Įsigykite nebrangių medžiagų metrą, pasisiuvkite ar paprastai užklijuokite pagalvėlių užvalkalus. Užuolaidas galite pagaminti iš storesnio lininio audinio, pridėdami dekoratyvinius kutus ar juostas – tai suteiks elegancijos, o kaina liks prieinama.
3. Paveikslai ir sienų galvosūkiai iš antrinių medžiagų
Kartoninės dėžutės, senų laikraščių koliažai ar net vinilinės lp plokštelės gali tapti originaliais sienų akcentais. Pasigaminkite galeriją iš įvairaus formato rėmelių – naudokite dažus ar popierines dekoracijas, kad iliustruotumėte savo stilių ir laikus, kai rėmeliai kainuoja tik kelis eurus.
4. Augalai ir želdynai namuose
Gyvi augalai ne tik valo orą, bet ir atgaivina interjerą. Pirkite pigius sėklytes arba persodinkite kambarinius augalus į dekoratyvinius vazonus iš perdirbtos medžiagos: stiklainius, senas keptuves ar lėkštes. Sukurkite „žalią kampelį“ ant palangės ar kavos stalo.
5. Sienų lentynos iš medinių dėtių dėžių
Senos vaisių ar vyninės medinės dėžės – puikus medžiagų šaltinis. Surinkite jas įvairiais dydžiais, nudažykite ar palikite natūralias, tuomet pakabinkite ant sienos lyg lentynas. Tai suteiks industrinio žavesio ir erdvės mažiems daiktams sudėti.
6. Apšvietimas su LED girliandomis ar stalinių lempučių srautais
Pigių LED girliandų kilpos virš lovos ar svetainės sienos ne tik suteikia jaukumo, bet ir taupo elektros energiją. Pridėkite stalinių lempučių su mediniais, keraminiais pagrindais iš sendaikčių – žibintai taps interjero punktu be didelių sąnaudų.
7. Kilimėliai ir grindų pėdutės iš medžiaginiu skiautėmis
Iš senų marškinėlių ir medžiaginių skiautėlių galite pinti spalvingus kilimėlius – darbui prireiks tik siūlų ir adatų. Tokie kilimėliai – puiki apdaila vonios kambariui ar prieškambariui, suteikiantys asmeniškumo ir šilumos pojūtį.
8. Veidrodžiai kaip erdvės plečėjimo priemonė
Pigiausi veidrodžiai iš sendaikčių parduotuvių, sunykusių rėmų – su drožiniais ar paprasto medžio – gali atgaivinti sieną ir leidžia optiškai padidinti kambarį. Pakabinkite veidrodį priešais langą, kad maksimaliai atspindėtų natūralią šviesą.
9. Plūdės ir sienų saugojimo sprendimai
Pakabinamos krepšelės, pintos paletės arba metaliniai grotelės virtuvei ir darbo kambariui – universalūs ir pigūs. Jie veikia kaip lentynėlės ar laikikliai daiktams ir leidžia taupyti paviršių vietą be sudėtingų varžtų darbininkų.
10. Senų langų rėmų kaip nuotraukų koliažas
Senus medinius langų rėmus nudažykite kontrastine spalva ir naudokite kaip koliažo rėmus šeimos nuotraukoms ar meninėms plokštėms. Tai suteikia nostalgijos pojūtį ir unikalų dekoro akcentą.
11. Nauji spalvų akcentai su lipniomis lentomis (peel & stick)
Sienų lipdukai ir lentelės „peel & stick“ technologija – paprastas sprendimas atnaujinti segmentus be dažymo. Galite pasirinkti raštus, geometrinius motyvus ar galerijos akcentus, kurie lengvai keičiasi be žalos sienoms.
12. Ilgalaikės dekoravimo idėjos ribotu biudžetu
Kuriant ekonomišką namų dekorą, svarbu ne vienkartinis rezultatas, bet ir nuoseklumas. Sudarykite sezoninių dekoracijų kalendorių – pavasariui papuoškite gėlėmis, rudenį – moliūgais ir šventiniais žaislais žiemai. Periodiškai peržiūrėkite ir keiskite dekoro detales: pagalvėles, paveikslus, kilimėlius – taip galėsite išlaikyti nuolatinį interjero atsinaujinimą be didelių investicijų.